Төрийн сангийн зээлээр гадаадад сураад ирсэн мэдээлээ баталгаажуулаагүй иргэдийн нэрсийг зарлалаа

Twitter Print
2017 оны 11-р сар 09-нд 11:28 цагт
Мэдээний зураг,

1997-2001 онд Боловсролын зээлийн сан /хуучин нэрээр Сургалтын төрийн сан/-гийн зээлээр гадаад улсад суралцсан боловч сургуулиа төгсөөд бүртгүүлээгүй, алга болсон нийт 344 оюутан бүртгэлтэй байх бөгөөд тэдэнд олгосон сургалтын төлбөр нь 8.3 сая ам.доллар болсныг АТГ-ынхан олж тогтоосон байдаг.

Дээрх 344 иргэний судалгаанаас Ажлын хэсэг Улсын бүртгэлийн сангаас түүврийн аргаар хайлт хийхэд 80 иргэний нэр дээрх үл хөдлөх хөрөнгөд Сургалтын төрийн сантай байгуулсан барьцааны гэрээ бүртгэл байхгүй, 15 иргэний нэр дээрх үл хөдлөх хөрөнгөнд сургалтын төрийн сангийн барьцаа бүртгэлтэй, 9 иргэн сургалтын гэрээний үүргээ биелүүлсэн үндэслэлээр барьцаа хөрөнгийг чөлөөлж шийдвэрлэсэн байв. Иймд Боловсролын зээлийн сантай байгуулсан гэрээний үүргээ биелүүлээгүй, Монгол Улсад ирж ажиллаагүй иргэдийн судалгааг Боловсролын зээлийн сангаас нарийвчлан гаргаж, буруутай этгээдээр хохирлыг нөхөн төлүүлэх асуудлыг шийдвэрлэж нийтэд ил тод мэдээлэх шаардлагыг Боловсрол соёл шинжлэх ухаан, спотрын яаманд АТГ-аас тавиад байна.

Энэхүү шаардлагын дагуу шат дараалсан арга хэмжээ авч буй бөгөөд энэ удаа Сургалтын Төрийн сангийн санхүүжилтээр Гадаадын их, дээд сургуулийн магистрантур, докторантурт суралцсан ч өнөөдрийг хүртэл холбоо бариагүй, заасан хугацаанд ирээгүй 393 иргэний нэрсийг албан ёсоор зарлалаа.

Мөн тус иргэд 2017-11-07-ноос 2017-12-08 оны хооронд Боловсролын зээлийн сангийн мэргэжилтэнтэй ирж уулзахыг тус сангаас анхаарууллаа.

Хэрэв заасанд хугацаанд ирж уулзахгүй бол дараагийн арга хэмжээг авахаа мэдэгдсэн байна.

 

Овог нэр

Суралцаж эхэлсэн он

Сургууль

Мэргэжил

 

Америкийн Нэгдсэн Улс

 

 

 

1

Дамдин Бүрэнжаргал

1997

Бригхам Янгийн ИС

бизнесийн харилцаа

2

Цэдэв Оюунбилэг

1997

Бостоны ИС

ОУ-ын худалдаа э/з

3

Долгор Мөнхжаргал

1997

ОУ Менежмент ИС

ОУ бизнесийн удирдлага

4

Чимид Ариунжаргал

1997

Техас Весляны ИС

бизнесийн удирдлага

5

Намсрай Ариунаа

1997

Американ ИС

эдийн засаг

6

Пүрэв Энхцэцэг

1997

Мисиссипийн ИС

анагаах

7

Ишдорж Ариунаа

1997

Айдохо мужийн ИС

хэрэглээний математик

8

Ёндонпэрэнлэй Баасанжаргал

1997

Умард Каролины ИС

төрийн захиргааны удирдлага

9

Цэвээнжав Батчимэг

1997

Пүрдүгийн ИС

малын генетик биологи

10

Нямжав Дорждэрэм

1997

Пүрдүгийн ИС

физик

11

Бэхжаргал Баяраа

1998

Брижпортын ИС

механик инженер

12

Цэдэн Сүхсүрэн

1998

Брижпортын ИС

бизнесийн удирдлага

13

Давдай Наранцэцэг

1998

Брижпортын ИС

цахилгааны инженер

14

Нямгаваа Сарнай

1998

Комлумбын кино коллеж

найруулагч

15

Баянзул Баярсайхан

1998

Колорадогийн ИС

эдийн засаг

16

Халтар Батсуурь

1998

Бригхам Янгийн ИС

бизнесийн удирдлага

17

Чимэдрэгзэн Болортуяа

1998

Брижпортын ИС

философи

18

Чадраа Эрдэнэбаатар

1998

Колорадогийн ИС

математик статистик

19

Аюурзана Бурмаа

1998

Өмнөд Дакотагийн ИС

программ хангамж

20

Баянжаргал Бямбасайхан

1998

Дж.Вашингтоны ИС

ОУ-ын харилцаа

21

Дашдорж Жамъяанаа

1998

Колорадогийн ИС

экологийн удирдлага

22

Нямжав Отгонжаргал

1998

Колорадогийн ИС

хэл шинжлэл

23

Цэдэнбал Уранчимэг

1998

Колорадогийн ИС

өнгөт металл

24

Довдон Дэмид

1998

Колорадогийн ИС

компьютер мэдээлэл зүй

25

Гэрэлчулуун Билгүүн

1998

Ютагийн коллеж

бизнесийн удирдлага

26

Гарьд Тэнүүн

1998

Рютгерсийн ИС

бизнесийн удирдлага

27

Өлзийбаяр Мөнгөнсарнай

1998

Небраскагийн коллеж

бизнесийн удирдлага

28

Даньхүрэл Гандолгор

1998

Колорадогийн ИС

барилгын инженер

29

Чимэд Төгссайхан

1998

Колорадогийн ИС

хими

30

Цэгмид Энхдүүрэн

1998

Колорадогийн ИС

хууль, эрх зүй

31

Батбаяр Хулан

1998

Колорадогийн ИС

биотехнологи

32

Намхайням Хүлгэн

1998

Колорадогийн ИС

цахилгааны инженер

33

Сүйдийманан Отгонтулга

1998

Колорадогийн ИС

барилгын инженер

34

Сэрчиндорж Абби

1998

Техас Весляны ИС

эдийн засаг

35

Мандах Бат-Эрдэнэ

1998

Брижпортын ИС

бизнесийн удирдлага

36

Агваанлувсан Ундраа

1998

Хойд Каролайнагийн ИС

цөмийн физик атом

37

Доржготов Энхтүвшин

1999

Пүрдүгийн ИС

компьютер мэдээлэл зүй

38

Дорлигсүрэн Үйлст

1999

Ютагийн коллеж

эдийн засаг

39

Нямгаваа Лянхуа

1998

Колумбын кино коллеж

урлаг судлал

40

Жүгдэрсүрэн Баттогтох

1999

Пүрдүгийн ИС

физик

41

Сэсээр Баясгалан

1999

Пүрдүгийн ИС

ОУ-ын улс төр судлал

42

Жанчив Хулан

1999

Колорадогийн ИС

эмгэг судлал

43

Наранцогт Баатархуяг

1999

Колорадогийн ИС

мэдээлэл зүй

44

Батсүх Саранчимэг

1999

Гавайн Пасифик ИС

мэдээллийн систем

45

Алтангэрэл Баяртуул

1999

Колорадогийн ИС

эдийн засаг

46

Нарангэрэл Оргил

1999

Драмын Урлагийн академи

драмын урлаг

47

Мижид Наранчимэг

1998

Колорадогийн ИС

эдийн засаг

48

Баасандорж Болорцэцэг

1999

Брижпортын ИС

бизнесийн удирдлага

49

Эрдэнэ-Очир Золбат

1999

Брижпортын ИС

хүний нөөцийн удирдлага

50

Батбаяр Батбилэг

1999

Боро Манхэттэн НУКоллеж

эдийн засаг

51

Пүрэвжав Цэнгэг

1999

Айдохо мужийн ИС

экологи

52

Шархүү Алтанбадрах

1999

Пүрдүгийн ИС

биотехнологи

53

Төмөр Батзаяа

2000

Өмнөд Дакотагийн ИС

химийн технологи

54

Дашдорж Наранбаатар

2000

Пүрдүгийн ИС

онолын физик

55

Юнгэрэн Алтанхуяг

2000

Акроны ИС

банк санхүү

56

Шагдар Нарантуяа

2000

Колорадогийн ИС

эдийн засаг

57

Энхбат Болдбаатар

2000

Колорадогийн ИС

төрийн захиргааны удирдлага

58

Сэрээтэр Эрдэнэчимэг

2000

Колорадогийн ИС

нийгмийн эрүүл мэнд

59

Хадбаатар Бат-Ялалт

2000

Оклахомагийн ИС

хууль, эрх зүй

60

Гантөмөр Алтантуяа

2000

Брижпортын ИС

хүний нөөцийн удирдлага

61

Жамъянсүрэн Чимэгбат

2001

Вэстерний ОУИС

мэдээллийн технологи

62

Жуков Баяржавхлан

2001

Питсбургийн УИС

бизнесийн удирдлага

63

Чойж-Осор Очирхуяг

2001

Вайомингийн ИС

нийгмийн халамж

64

Доржгүрхэм Энхбат

2001

Колорадогийн ИС

бизнесийн удирдлага

65

Баасандорж Долгорсүрэн

2001

Колорадогийн ИС

боловсрол судлал

66

Жадамбаа Батцэцэг

2001

Колорадогийн ИС

нийгмийн ухаан

67

Төрболд Мөнх-Оргил

2001

Редфордын ИС

хөнжмийн менежер

68

Сандагдорж Оюу

2001

Сан Францискогийн УИС

ОУ-ын эдийн засаг

69

Онон Алтан

2002

Калифорний ИС

бизнесийн удирдлага

70

Ямааранз Эрхэмбаяр

2002

Колумбын ИС

эдийн засаг

71

Жадамбаа Ариунбилэг

2002

Селл Терапи судалгааны төв

зүрх судас

72

Жүгдэрсүрэн Болормаа

2002

Жорж Мейсон ИС

урлагийн удирдлага

73

Баатар Батзаяа

2002

Өмнөд Дакотагийн УУИС

уул уурхай

74

Магсаржав Өлзийдэлгэр

2002

Виржинийн УИС

мэдээллийн технологи

75

Долгор Наранчимэг

2002

Стрэйер ИС

эдийн засаг

76

Цэвэграш Эрдэнэчулуун

2002

Пенсильваны ИС

бизнесийн удирдлага

77

Жавзмаа Мөнхцэцэг

2002

Стрэйер ИС

бизнесийн удирдлага

78

Цэрэн Отгонбилэг

2002

Өмнөд Дакотагийн УУТИС

технологийн удирдлага

79

Дашдэлэг Алтансүх

2002

Southwest Missouri УИС

бизнесийн удирдлага

80

Онон Мичид

2002

Сан-Франциско Уран зургийн ак

зураач дизайн

81

Маналжав Золжаргал

2002

Калифорний ИС

хууль, эрх зүй

82

Алтангэрэл Итгэлмаа

2003

Дж.Вашингтоны ИС

физик

83

Гэндэн Эрдэнэжаргал

2003

Хойд Каролайнагийн ИС

анагаах

84

Баяр Батзундуй

2003

Колорадогийн ИС

бизнесийн удирдлага

85

Нямбаяр Тамир

2003

Оклахомагийн ИС

бизнесийн удирдлага

86

Содномпил Цолмонгэрэл

2003

Калифорний Веркелийн ИС

шүдний микробиологи

87

Дорлиг Амарзаяа

2004

Брижпортын ИС

бизнесийн удирдлага

88

Жанчивландан Рэнцэндорж

2004

Денверийн ИС

мэдээллийн технологи

89

Лхамжав Бадамцэцэг

2004

Колорадогийн ИС

төрийн захиргааны удирдлага

90

Жамцай Цэвэлсүрэн

2003

Сиэтлийн ИС

урлагийн сэтгэл судлал

91

Намсрайдорж Түмэнбаяр

2004

Колорадогийн ИС

санхүү

92

Лхагважав Цогтбаатар

2004

Калифорнийн ИС

эдийн засаг

93

Дашаа Бямбасүрэн

2004

Калифорнийн ШУ Менежм ИС

бизнесийн удирдлага

94

Гүрбадам Үнэнбат

2004

Калифорнийн ИС

төрийн захиргааны удирдлага

95

Уламбаяр Ундармаа

2004

Де Врай ИС

бизнесийн удирдлага

96

Тогоо Энхцэцэг

2005

Де Врай ИС

бизнесийн удирдлага

97

Дашпунцаг Амьбөх

2005

Стрэйер ИС

бизнесийн удирдлага

98

Дашдаваа Энхчимэг

2005

Колорадогийн ИС

сэтгэл судлал

99

Хүрэлбаатар Оюунбилэг

2005

Виржинийн Коммюнити колл

бизнесийн удирдлага

100

Сэрж Батцэцэг

2005

Канзасын ИС

америк судлал

101

Бат Батхүү

2006

Калифорний ИС

эдийн засаг

102

Дорлиг Амаржаргал

2006

Брижпортын ИС

бизнесийн удирдлага

103

Зэвсэг Өлзийсайхан

2006

Брижпортын ИС

бизнесийн удирдлага

104

Бямбажав Батжаргал

2006

Колорадогийн ИС

төрийн захиргааны удирдлага

105

Ноов Мөнхтуяа

2006

Калифорний ИС

бизнесийн удирдлага

106

Батдэлгэр Нямдорж

2006

Колорадогийн ИС

төрийн захиргааны удирдлага

107

Содномцэрэн Баясгалан

2006

Колорадогийн УИС

иргэний барилга

108

Аюуш Мөнхтулга

2007

Калифорний УИС

компьютерийн ШУ

109

Болдбаатар Билгүүн

2007

Виржинийн ОУИС

бизнесийн удирдлага

110

Баттөмөр Энхбаяр

2007

Хойд Виржинийн ИС

бизнесийн удирдлага

111

Батжаргал Энэбиш

2007

Стрэйер ИС

бизнесийн удирдлага

112

Өлзий-Орших Сумъяабаатар

2008

Брижпортын ИС

ОУ-ын харилцаа

113

Ойдов Нарангэрэл

2008

Калифорний ИС

төрийн захиргааны удирдлага

114

Бямбадорж Цэнгүүн

2008

Дикинсоны ИС

физик

115

Цэнддорж Эрдэнэбат

2008

Де Врай ИС

компьютерийн ШУ

116

Цэнгэлмаа Уянга

2007

Хойд Виржинийн ИС

бизнесийн удирдлага

117

Отгонбат Орхон

2009

Northeastern Illinois ИС

ня-бо бүртгэл

118

Чинзориг Дэлгэрмаа

2009

Виржинийн ИС

бизнесийн удирдлага

119

Дашдондог Бат-Эрдэнэ

2010

Стрэйер ИС

төрийн захиргааны удирдлага

120

Лхагвадорж Өнөр

2009

Брижпортын ИС

мэдээлэл сист удирдлага

121

Гантөмөр Анхбаяр

2010

Стрэйер ИС

эрчим хүчний систем

122

Ишдорж Батболд

2010

Де Врай ИС

бизнесийн удирдлага

123

Ирэнбүргэд Энх-Отгон

2010

Нэшнл ИС

хүний нөөцийн удирдлага

124

Эрдэнэсайхан Батмөнх

2011

Иллинойсын ИС

мэдээллийн технологи

125

Мөнхжаргал Тэмүүжин

2010

Аляска Фербанкс ИС

эдийн засаг

126

Дашцогт Ариунаа

2010

Виржинийн ОУИС

нийгмийн бодлого

127

Булган Нарангэрэл

2010

Де Врай ИС

санхүү бүртгэлийн менеж

128

Оросоо Чулуунбилэг

2010

Дж.Вашингтоны ИС

социологи улс төр судлал

129

Самбуу Даваадаш

2010

Тафтс ИС

ОУ-ын харилцаа

130

Пэрэнлэйлхагва Бүнчинжав

2011

Виржинийн УИС

байгаль орчны бизнес удирд

131

Цэрэндоо Энхбат

2011

Станфордын хуулийн сургууль

эрүүгийн эрх зүй

132

Ишбалжир Индранила

2011

Бөркли дахь Калифорний ИС

бизнесийн эрх зүй

133

Машлай Цолмон

2012

Калифорний ОУИС

бизнесийн удирдлага

134

Амгалан Хассод

2012

Нью-Йорк Сити ИС

эдийн засаг

135

Бэхбат Нандин

2012

Дж. Вашингтон ИС

дизайн

136

Дүгэрсүрэн Оюунтуяа

2011

Линкольний ИС

уул уурхайн татвар

137

Довчинбаатар Отгонжаргал

2012

Өмнөд Дакотагийн ИС

төрийн захиргааны удирдлага

138

Батжаргал Саранцэцэг

2012

Монтклайр ИС

боловсрол судлал

139

Алтансүх Оюунцацрал

2012

Өмнөд Калифорнийн ИС

ОУ-ын худалдаа төслийн уд

140

Цэрэндорж Пүрэвхүү

2012

Өмнөд Калифорнийн ИС

ОУ-ын бизнес худалдаа

141

Жекей Алтаннур

2013

Юта ИС

химийн инженер

142

Баярсайхан Энхтуул

2013

Моорхеад ИС

санхүү э/з

143

Содномпил Баатар

2012

Калифорны ОУИС

Компютерийн

144

Чулуун Сандагсүрэн

2013

Фасипик Стейтэс ИС

мэдээллийн тех менж

145

Дондовдорж Гэрэл

2013

Нортдамын ИС

хүний эрх

146

Гараажав Мөнгөншагай

2013

Миссури ИС

кримнологи

147

Ооёо Ундраа

2013

Виржинийн ОУИС

Глобал ложистик

148

Дашдорж Батцэнгэл

2012

Өмнөд Дакотагийн ИС

Хүрээлэн буй орчин

149

Галсан Сурахбаяр

2013

Кардозо ИС

хууль зүй

150

Ганбат Зул-Эрдэнэ

2013

Хеллерийн Ис

Улс төр

151

Жамъяансүрэн Эрдэнэцогт

2013

Виржинийн ОУИС

бизнесийн удирдлага

152

Дугараа Алтанхуяг

2013

Нортистерны ИС

урлагийн менежмент

 

Их Британи Умард Ирландын Нэгдсэн Вант Улс

 

 

 

1

Мадриг Машбилэг

1997

Лондонгийн ИС

нийгмийн эрүүл мэнд

2

Чулуунтулга Туяа

1997

Абердины ИС

хоол судлал

3

Гонгор Байгалмаа

1997

Манчестерийн ИС

мэдээлэл сист удирдлага

4

Доржбат Ариунаа

1997

Key Plan коллеж

АЖУдирдлага

5

Гомбожав Датаатунгаа

1998

Манчестерийн ИС

эдийн засаг

6

Жанчив Өнөрмаа

1999

Дипломатын академи

ОУ-ын харилцаа

7

Чойжамц Болор

2000

Абердины ИС

бизнесийн удирдлага

8

Мэндбаяр Зулжаргал

2000

АНУ-ын ОУИС

бизнесийн удирдлага

9

Дорж Дэмчигсүрэн

2001

Сери Рехэмптон ИС

урлагийн удирдлага

10

Сангидулам Наранбат

2001

Роберт Гордоны ИС

мэдээллийн систем

11

Давгадорж Эрдэнэбат

2001

Весимистерийн ИС

ОУ-ын санхүү

12

Монголбаяр Мөнхбаяр

2002

Холборн коллеж

хууль, эрх зүй

13

Бүдбазар Энхбаяр

2003

Дипломатын академи

ОУ-ын харилцаа

14

Энхбат Энхнаран

2003

Худалдааны сургууль

бизнесийн удирдлага

15

Шархүү Мандалмаа

2003

Лондон Технол ЭШ Институт

ОУ-ын санхүү

16

Цоодол Отгонбат

2006

Leicester Технологийн коллеж

хууль, эрх зүй

17

Намсрайжав Батхишиг

2006

Брэдфорд ИС

бизнесийн удирдлага

18

Баярмөнх Хулан

2008

Свонси ИС

хууль, эрх зүй

19

Тэрбиш Баасанжав

2010

Кембрижийн ИС

нийгэм соёлын антропологи

20

Эдуард Сүрэн

2010

Глюкестершайр ИС

хүний нөөцийн удирдлага

21

Сосор Анастасия

2010

Глюкестершайр ИС

компьютер график дизайн

22

Жадамба Сувдаа

2011

Вестмистерийн ИС

ОУ-ын бизнесийн э/з

23

Тэрбиш Золжаргал

2011

Вестмистерийн ИС

санхүү э/з

24

Гэрэлчулуун Содгэрэл

2010

Шеффельдийн ИС

архитекторын инженер

25

Цээлхаажав Баярмөнх

2011

Лондонгийн ИС

боловсролын агуулга стандарт

26

Воршилов Энхбаатар

2013

Метрополитан ИС

Санхүүгийн менежмент

27

Ганбаатар Түвшинжаргал

2013

Лондоны Э/З-ийн ИС

эдийн засагч

 

Австрали Улс

 

 

 

1

Мөнхжаргал Билгүүн

1997

Куртин ИС

ОУ-ын бизнесийн удирдлага

2

Тогооч Батбаяр

2000

Спелт хэлний коллеж

бизнесийн англи хэл

3

Лхагвасүрэн Ганбаяр

2000

Сиднейн ИС

эдийн засаг

4

Нямдагва Давааням

2001

Нью Соүф Вэйлс ИС

төрийн хууль, эрх зүй

5

Сундуймижид Болормаа

2002

Нью Ингленд ИС

генетик

6

Гомбожав Оюунгэрэл

2003

Свинбурн ТИС

бизнесийн удирдлага

7

Балдандорж Цэгмид

2011

Жеймс Күк ИС

бизнесийн удирдлага

8

Сандууз Энхбаатар

2004

Жеймс Күк ИС

бизнесийн удирдлага

9

Хүрэлбаатар Лхагвасүрэн

2008

Чарлас Старт ИС

бизнесийн удирдлага

10

Болдбаатар Түвшинтунгалаг

2010

Үндэсний ИС

газар з/б газрын харилцаа

11

Батсүрэн Түвшинбат

2010

Macquarie ИС

агаарын тандалт судалгаа

12

 

 

 

 

13

Баяржаргал Ариун-Эрдэнэ

2011

Үндэсний ИС

хөгжлийн э/з

14

Пүрэв Болдгэрэл

2012

Сентрал Күвинсланд ИС

бизнесийн удирдлага

15

Гүржав Өлзийжаргал

2011

Сиднейн ИС

микробиологи

16

Лхагва Мөнхжаргал

2012

Нью Ингленд ИС

комьютер сист удирдл

17

Сосорбарам Наранхүү

2011

Сентрал Күвинсланд ИС

Нягтлан бодогч

18

Зөвөө Энхболд

2012

Сентрал Күвинсланд ИС

бизнесийн удирдлага

19

Мягмарсүрэн Үүрцайх

2012

Сентрал Күвинсланд ИС

Эрсдлийн удирдлага

20

Болдхуяг Аминаа

2013

сиднейн ТИС

ТВ кино найруулагч

21

Даваацэрэн Амарсанаа

2012

Нью Саус Уэлсийн ИС

Иргэний нисэх

22

Баяр Атар-Эрдэнэ

2013

Макуарын ИС

соёл урлаг судлал

23

Мөнхсайхан Төрболд

2013

Нолмес Институт

Бизнесийн удирдлага

 

Оросын Холбооны Улс

 

 

 

1

Аюуш Батсайхан

1997

Далайн академи

óñàí îíãîöíû àõìàä

2

Лхагвасүрэн Намжилдорж

1997

ОУХДС

ОУ-ын хууль, эрх зүй

3

Дамдиндорж Мэндсайхан

1998

Москвагийн НУАкадеми

урлагийн удирдлага

4

Иш Одонтуяа

1999

Санкт-Петербургийн БИС

гажиг судлал

5

Дэмчигсүрэн Мягмарсүрэн

1999

Кино Урлагийн ДС

кино судлаач

6

Амгаабазар Энхтуяа

2001

ШУА Микробиологийн хүр

микробиологи

7

Дамдинсүрэн Мөнхжаргал

2001

Мосвагийн БИС

хэл шинжлэл

8

Моломжамц Бат-Өлзий

2002

ОУХДС

ОУ-ын харилцаа

9

Чимиддорж Ганзориг

2004

Хими технологийн ИС

эдийн засаг

10

Хулан Мягмаржав

2004

Темирязовын ХАА академи

агрохимич

11

Баасан Оюунчимэг

2004

Мосвагийн БИС

хэл шинжлэл

12

Жамбалдорж Анхмаа

2005

Сэтгэцийн ЭСЭШИ

ñåêñîïîòîëîãè

13

Чинтөгс Чинцолмон

2006

Харилцаа холбооны ДС

ня-бо э/з

14

Санжаа Нэмэхбаяр

2009

Галын аюулаас хамгаалах академи

галын инженер

15

Мягмарнаран Батболд

2012

Театр Урлагийн ДС

драмын найруулагч

16

Баярмагнай Цацрал

2013

Москвагийн хөгжмийн ИС

сонгодог урлаг

17

Бэгзрагчаа Ариунжаргал

2012

Уралын ТИС

өнгөт металурын инж

18

Алтангэрэл Бат-Амгалан

2013

ДЯЯ-ны удирдлагын академи

хуульч

 

Холбооны Бүгд Найрамдах Герман Улс

 

 

 

1

Мягмарсүрэн Баянмөнх

1997

Фрайберг УУИС

өнгөт металлуургийн инженер

2

Пүрэв Эрдэнэтулга

1997

ИС

ОУ-ын иргэний хууль, эрх зүй

3

Цэгмид Баттулга

1997

Людвинбергийн ИС

соёл урлагийн удирдлага

4

Лхагважав Солонго

1997

Берлиний ЭЗС

ОУ-ын худалдааны удирдлага

5

Намжилжав Элбэгзаяа

1997

Манхайм ИС

хүнсний технологи

6

Дашзэвэг Ариунбат

1997

Технологийн ИС

компьютерийн ШУ

7

Бадарч Соёл-Эрдэнэ

1997

ИС

хууль, эрх зүй

8

Дашдаваа Отгонцагаан

1998

Филиппсийн ИС

эдийн засаг

9

Цэндсүрэн Эрдэнэбилэг

1997

Гийзен ИС

эдийн засаг, математик

10

Лханаасүрэн Ганхуяг

1998

Гётегийн ИС

холбооны инженер

11

Дөшчулуун Хишигбаяр

1998

Гётегийн ИС

радиолокаци

12

Ишжамц Энхсайхан

1998

Гётегийн ИС

эрүүл мэндийн удирдлага

13

Магвандорж Бямбадорж

1998

Гётегийн ИС

уу уурхайн инженер

14

Цэрэндорж Ганболд

1998

Гётегийн ИС

удирдаач

15

Дондов Долгорсүрэн

1999

Гётегийн ИС

холбооны инженер

16

Дашзэвэг Амгалан

1998

Гётегийн ИС

боловсролын удирдлага

17

Батбаяр Амаржаргал

1998

Гётегийн ИС

ОУ-ын иргэний хууль, эрх зүй

18

Рэнцэндорж Ариунтунгалаг

1998

Гётегийн ИС

зочид буудал ЗБ

19

Гэндэндаржаа Энхбаяр

1998

Гётегийн ИС

шилэн кабель

20

Рагчаа Баяржавхлан

1999

Холбооны ИС

КПХ

21

Мишигдорж Одонтуяа

1999

Оснабрукийн ИС

боловсролын удирдлага

22

Ухнаа Дамдиндаш

1999

Падербоны ИС

мэдээлэл зүй

23

Лхайжав Сарангэрэл

1999

Бремений ИС

хууль, эрх зүй

24

Содном Чимэдрагчаа

1998

Гётегийн ИС

газар доорхи усны нөөц

25

Баатар Даваацэрэн

2000

Кайзерслаутерийн ИС

эдийн засаг, математик

26

Гэндэн Мөнхтуяа

2002

Берлиний ТИС

исгэлтийн технологи

27

Чойжхүү Туул

2005

Дортмундын ИС

материал судлал

28

Бямба Эрдэнэбаатар

2010

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инженер

29

Даваадорж Даваажаргал

2010

Мюнстерийн ИС

геоинформатик

30

Дүнхэрсүрэн Отгончимэг

2010

Фрайбергийн ТИС

байгалийн нөөц б/орч менеж

31

Сайнхүү Оргил

2010

Фрайбергийн ТИС

байгалийн нөөц б/орч менеж

32

Батсайхан Батбилэг

2010

Фрайбергийн ТИС

геотехник уул уурхай

33

Өнөрсайхан Дуламжав

2010

Фрайбергийн ТИС

машин үйлдвэрлэл

34

Мажиг Дамдинсүрэн

2010

Фрайбергийн ТИС

геотехник уул уурхай

35

Цагаанхүү Рэгзэдмаа

2010

Фрайбергийн ТИС

геотехник уул уурхай

36

Эрдэнэчимэг Түвшин

2010

Фрайбергийн ТИС

геоинформатик

37

Дариймаа Болорхүү

2010

Дрездены ТИС

ýëåêòðîòåõíèê

38

Олзвой Хатанбаяр

2010

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инженер

39

Болд Тамир

2010

Аахены ТДС

байгаль орчны инженер

40

Дашданзан Эрдэнэжаргал

2010

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инженер

41

Ишбалжир Удвал

2010

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инженер

42

Нармандах Пүрэвсүрэн

2010

Аахены ТДС

байгаль орчны инженер

43

Эрдэнэчулуун Хандмаа

2010

Фрайбергийн ТИС

инженер э/з

44

Оюунбаатар Цацрал

2010

Аахены ТДС

байгаль орчны инженер

45

Ганбаатар Номин

2010

Фрайбергийн ТИС

инженер э/з

46

Энхбаатар Пүрэвсүрэн

2010

Фрайбергийн ТИС

геоинформатик

47

Гүнрэг Нинжбадгар

2010

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инженер

48

Баатарсүрэн Уянга

2010

Фрайбергийн ТИС

машин үйлдвэрлэл

49

Домбо Лхагважав

2010

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инженер

50

Оюун Гуамарал

2010

Фрайбергийн ТИС

эрдэс түүхий эдийн инженер

51

Цэнддоо Алигэрмаа

2010

Фрайбергийн ТИС

байгалийн нөөц б/орч менеж

52

Суръяа Ариунжаргал

2010

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инженер

53

Гэндэнсүрэн Чимиддорж

2010

Фрайбергийн ТИС

эрдэс түүхий эдийн э/з

54

Шижирбаатар Баяртмаа

2010

Фрайбергийн ТИС

машин үйлдвэрлэл

55

Тогтохбаяр Маргад

2010

Фрайбергийн ТИС

эрдэс түүхий эдийн инженер

56

Дагвадорж Нэргүй

2011

Вюрцбургийн ИС

трансфузиологи

57

Батсүх Билгээ

2011

Фрайбергийн ТИС

геоинформатик

58

Ариунжаргал Эрдэнэбулган

2011

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инж

59

Ганзориг Дамдинсүрэн

2011

Аахены ТДС

машин үйлдвэрлэл

60

Энхболд Бямбадорж

2011

Фрайбергийн ТИС

геотехник уул уурхай

61

Түмэнжаргал Тамир

2011

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инж

62

Алтансүх Оргил

2011

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инж

63

Энхбаатар Өнөболд

2011

Фрайбергийн ТИС

геотехник уул уурхай

64

Сандагсүрэн Хоролсүрэн

2011

Фрайбергийн ТИС

э/з инженер

65

Балжинням Түвшинжаргал

2011

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инж

66

Чойжилсүрэн Номинтуяа

2011

Аахены ТДС

эрдэс түүхий эдийн инж

67

Өнөр-Эрдэнэ Тэмүүлэн

2011

Фрайбергийн ТИС

геоинформатик

68

Батхишиг Лхагвасүрэн

2011

Фрайбергийн ТИС

э/з инженер

69

Доржпүрэв Нямгэрэл

2011

Аахены ТДС

хэрэглээний гео ШУ

70

Алтангэрэл Болоргэрэл

2011

Фрайбергийн ТИС

э/з инженер

71

Өлзийбаяр Заяа

2011

Штутгартын ИС

усны нөөцийн инжен менеж

72

Цогтбаяр Сэрдаръяа

2011

Дортмундын ИС

тээврийн логистик

73

 

 

 

 

74

Наран Тунгалаг

2011

Зийгэн ИС

ашигт малтмал боловср

75

Түмэнбаяр Анхбаяр

2012

Майнцын ИС

үйлдвэрийн удирдлага

76

Ганбаатар Баасанжав

2012

Шпайерийн Төрийн Зах ДС

төрийн захиргааны удирдлага

77

Болор Цэнгүүн

2012

Берлиний Чөлөөт ИС

гүн ухаан, улс төр

78

Алтай Мөнхцацал

2012

Мюнстерийн Хөгжмийн ДС

хөгжим судлаач

79

Баяраа Халиунаа

2012

Киелийн Кристиан Албрехт ИС

эдийн засагч

80

Гончигсүрэн Номгуунсүрэн

2013

Бонны ИС

архелоги

81

Отгонбаатар Соронзонболд

2013

Зийгений ИС

Физик

 

Япон Улс

 

 

 

1

Өөлд Мөнхбат

1998

Обирины ИС

ОУ-ын харилцаа

2

Должинцэрэн Нямаа

1999

Обирины ИС

ОУ-ын эдийн засаг

3

Дамдинсүрэн Базаррагчаа

2000

Осака ИС

хорт хавдрын мэс засал

4

Батсуурь Оюунбилэг

2000

Осака ГХИС

нийгмийн ухаан

5

Санжаа Туяа

2000

Чиба ИС

хиймэл дагуулын мэдээлэл

6

Түмэнбямба Нарантуяа

2003

Мейжи ИС

боловсролын удирдлага

7

Юра Нямдорж

2005

Гунма ИС

материал судлал

8

Галцог Цогтбаатар

2012

Канагавагийн Үйлдвэрийн ТИС

үйлдвэрлэлийн технологи

9

Жамбалдорж Өлзийчимэг

2010

Токиогийн ИС

газар тариалан

10

Энхтүвшин Сангаамаа

2011

Темпл ИС

э/з-н удирдлага

11

Батсүрэн Амгаланбат

2011

Кьюшю ИС

сансрын технологи

12

Гомбожав Нандинцэцэг

2012

Кобе ИС

электроник

13

Гантөмөр Онон

2012

Нагоягийн ИС

геологи

14

Эрдэнэсайхан Гэрэлт-Од

2012

Эдийн засгийн ИС

э/з менежмент

15

Дашбямба Нарангэрэл

2012

Цахилгаан мэдээлэл харилцааны ИС

сүлжээний инженер

16

Энх-Амгалан Дөлгөөн

2012

Цүкүба ИС

програм хангамж

17

Батбаяр Ганзориг

2013

Цүкүба ИС

эрүүл мэнд

 

Бүгд Найрамдах Казакстан Улс

 

 

 

1

Мухамади Хурметхаан

2000

Алма-Ата Эмч ШУА

түүх

 

Бүгд Найрамдах Франц Улс

 

 

 

1

Өлзийбаяр Мөнхзул

1998

HEC групп

бизнесийн удирдлага

 

Канад Улс

 

 

 

1

Өлзийсүрэн Сэлэнгэ

1997

Норфен коллеж

ня-бо бүртгэл

2

Доржсүрэн Мөнгөнтуяа

1997

Норфен коллеж

ня-бо бүртгэл

3

Аюурзана Саруул

1997

Норфен коллеж

ня-бо бүртгэл

4

Болд Хулан

1998

Норфен коллеж

бизнесийн удирдлага

5

Пүрэвдорж Батчулуун

1997

Норфен коллеж

уул уурхайн технологи

6

Баатар Батбаяр

1997

Норфен коллеж

уул уурхайн технологи

7

Зундуйсүрэн Ган-Очир

1997

Норфен коллеж

уул уурхайн технологи

8

Рэнцэн Баяртогтох

2002

Саскачеван ИС

хөдөө аж ахуй

9

Шаравсамбуу Гэрлээ

2003

Шербрук ИС

хэл шинжлэл

10

Жигмэддорж Бадамсамбуу

2012

Гельфийн ИС

цацрал элемент боловср

11

Баатаржав Мөнхсоёл

2012

Конкордын ИС

эдийн засаг

 

Бүгд Найрамдах Энэтхэг Улс

 

 

 

1

Балдандорж Батчулуун

1998

Неругийн ИС

багш

2

Дорждэрэм Алтанзаяа

1999

Каликутын ИС

социологи

3

Байлдагч Пүрэвсүрэн

2000

Серагийн ДС

философи

 

Бүгд Найрамдах Финланд Улс

 

 

 

1

Цэвээнжав Батцэцэг

1998

Амны ЭМ ОУ институт

шүдний эмч

 

Швейцарийн Холбооны Улс

 

 

 

1

Дамдинсүрэн Мөнхцэцэг

2000

Фрайбург ИС

ОУ-ын хууль, эрх зүй

2

Бүүвэйбаатар Ундраа

2001

ОУИС

бизнесийн удирдлага

3

Санжаадорж Мөнхжаргал

2001

Женевийн ИС

байгаль орчны эрх зүй

 

Украйн Улс

 

 

 

1

Цэнджав Лхагваа

2012

УУИС

аспирантурт

2

Бат-Очир Ундралтэгш

2013

Иргэний нисэхийн академи

нисэхийн удирдлага

 

Нидерландын Вант Улс

 

 

 

1

Далай Эрдэнэ-Отгон

2003

Маастрихтын Удирдлагын сургууль

бизнесийн удирдлага

2

Пүрэвдорж Хангал

2003

Маастрихтын Удирдлагын сургууль

бизнесийн удирдлага

3

Сэдбазар Отгонбат

2003

Маастрихтын Удирдлагын сургууль

бизнесийн удирдлага

4

Зэнээмядар Батбаяр

2003

Маастрихтын Удирдлагын сургууль

бизнесийн удирдлага

5

Баярсайхан Баярмагнай

2003

Маастрихтын Удирдлагын сургууль

бизнесийн удирдлага

6

Раднаа Баяраа

2003

Маастрихтын Удирдлагын сургууль

бизнесийн удирдлага

7

Төмөр Эрдэнэчулуун

2012

Вагенинген ИС

ХАА-н э/з

8

Ванчин Бямбасүрэн

2013

Гронингений ИС

зүрх судасны өвчин

 

Бүгд Найрамдах Польш Улс

 

 

 

1

Дамдинсүрэн Алтанхорол

1998

Гданск АУАкадеми

эх барих эмэгтэйчүүд

 

Бүгд Найрамдах Хятад Ард Улс

 

 

 

1

Дэлгэрнасан Оюунчимэг

1998

ӨМӨЗО АУДС

 

2

Дашцэрэн Лхамаа

1998

Бээжин Калифорний ИС

ОУ-ын эдийн засаг

3

Баярсайхан Энхмөрөн

2010

Газрын тосны ИС

бариа засал

4

Даваажаргал Цэрэнпил

2012

Бээжингийн Нэгдсэн ИС

эдийн засаг

5

Жамбалбавуу Бямбажав

2012

Бээжингийн Нэгдсэн ИС

бизнесийн удирдлага

6

Ганбаатар Хонгорзул

2013

Бээжингийн ИС

ОУ-ын Э/З

 

Бүгд Найрамдах Солонгос Улс

 

 

 

1

Батмөнх Чимидмаа

1999

Сүн Чонхяны ИС

компьютерийн инженер

2

Эрдэнэ-Очир Мөнх-Эрдэнэ

2010

Инчёны ИС

уул уурхайн э/з

3

Шархүү Мөнхбат

2008

Кён Хи ИС

төрийн бодлого удирд

4

Сэргэлэн Дархантуяа

2012

Чонбук ҮИС

бизнесийн удирдлага

5

Гүрбазар Мэндзаяа

2012

Вонгванг ИС

ОУ-ын харилцаа

6

Төмөрбаатар Баасансүрэн

2012

Чонбук ҮИС

ОУ-ын худалдаа

7

Жаргалсайхан Золбаяр

2012

Ённам ИС

компьютерийн инж

8

Буянтөр Оюунтунгалаг

2012

Гүнгмин ИС

бизнесийн удирдлага

9

Сэмжид Дэжидноров

2013

Бонгуаны ИС

Нүүр ам судлал

10

Бямбаа Дорж

2013

Кунсаны ИС

механик инж

11

Амарсанаа Наранцэцэг

2013

Күкмин ИС

ня-бо аудит

12

Дэмбэрэл Анхзаяа

 

Кёнги ИС

интейнмент

 

Шведийн Вант Улс

 

 

 

1

Балтсүх Эрхэмбаяр

2000

Стокгольмийн ИС

хөгжлийн э/з

 

Бүгд Найрамдах Унгар Улс

 

 

 

1

Дамдинжав Даваасүх

2011

Төв Европын ИС

эрсдлийн менежмент

 

Шинэ Зеланд Улс

 

 

 

1

Түмэндэмбэрэл Сарантуяа

2001

Окландын ИС

ОУ-ын бизнесийн удирдлага

2

Дашдондов Баярсайхан

2004

Кантенбури ИС

иргэний хууль, эрх зүй

3

Чагнаадорж Оюунцэнд

2012

Массей ИС

бизнесийн удирдлага

 

Бүгд Найрамдах Австри Улс

 

 

 

1

Гиваараднаа Тунгалаг

2005

Венийн ИС

хууль, эрх зүй

2

Чулуун Намжилдорж

2006

Венийн Газар тариалангийн ИС

мал эмнэлэг

3

Пүрэвсамбуу Туул

2011

Венийн ИС

хавдар судлал

4

Батбаатар Алзахгүй

2011

Венийн ИС

дотоод шүүрэл

5

Гантөмөр Энхбилэг

2011

Венийн ИС

дархлаа судлал

6

 

 

 

 

 

Бүгд Найрамдах Турк Улс

 

 

 

1

Загдрагчаа Батсайхан

1997

Истамбул Богазичи ИС

ОУ-ын худалдаа

2

Өсөхжаргал Энэбиш

1997

Истамбул Богазичи ИС

компьютерийн инженер

3

Лодойдамба Баянзул

1997

Истамбул Богазичи ИС

компьютерийн инженер

4

Бадарч Мөнхзаяа

1997

Истамбул Богазичи ИС

бизнесийн удирдлага

5

Гомбожав Соёлмаа

1997

Истамбул Богазичи ИС

ОУ-ын харилцаа

6

Чойжилжав Гэрэлтуяа

1997

Анкара Хажатэпэ ИС

анагаах

7

Цолмон Баатар

1997

Анкара ТИС

компьютерийн инженер

8

Амарсанаа Баянзул

1997

Анкара ТИС

электроник

9

Өлийбат Гүндэгмаа

1997

Анкара ТИС

хүнсний технологи

10

Батнасан Ичинхорлоо

1997

Анкара ТИС

төрийн захиргааны удирдлага

 

Бүгд Найрамдах Сингапур Улс

 

 

 

1

Мягмар Нармандах

2004

Де Врай ИС

төслийн удирдлага

2

Ринзаан Дэжид

 

АНУ-ын Хойд Виржинийн ИС

бизнесийн удирдлага

3

Сандаг-Очир Хишигбаяр

2008

АНУ-ын Хойд Виржинийн ИС

бизнесийн удирдлага

4

Баасанжав Гомбодорж

2009

SAS сургуулийн Английн Cardiff ИС

ОУ-ын бизнесийн удирдлага

 

Тайвань Улс

 

 

 

1

Даваахүү Жаргалмаа

2012

Тамканг ИС

боловсрол судлал

393

 

     

Г.Ганаа

 

Энэ мэдээ танд таалагдаж байвал LIKE хийгээрэй. Танд баярлалаа.
Манай сайт танд таалагдаж байвал LIKE хийгээрэй. Танд баярлалаа.
    АНХААР! Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд www.mongolcom.mn хариуцлага хүлээхгүй.
    • Зочин

      (139.5.219.221) 2017-11-13 09:11
      • 0
      • 0

      Edgeer surguuliud ni tuhain ulsuudiinhaa hamgiin ondor ortogtei ner hundtei surguuliud. Iim ondor ortgoor ard tumnii tatvariin mongiig uren baij tend ochson ihenh ni ariin haalganii ene surguuliudiin shalgaltiig daah chadvargui humuus shaaal demii ter saihan bolomjuudiig urj hayasan humuus ihenh ni bgaag anhaarch mongoo butsaaj toloh bolohgui bol eren survaljilj barivchlah huuliin asrga hemjeenuud avch ogohiig husie!

      Хариулах

    • Зочин

      (49.0.149.7) 2017-11-09 13:53
      • 0
      • 3

      Тэтгэлгээр сурсан бол гэрээний үүргээ биелүүлэхийг шаардах хэрэгтэй, монголчууд ч өөдгүй хүмүүс шүү, сурчихаад бултаад алга болно. Ирэхгүй бол хаанаас ч хамаагүй олж ирээд говь руу татах, говь цөлд мод тариулах хэрэгтэй,

      Хариулах