Үндэсний Их баяр наадмын 12-ны өдрийн хөтөлбөр

2017 оны 07-р сар 12-нд 09:44 цагт
Мэдээний зураг,

Тулгар төрийн 2226, Их монгол улсын 811,  Ардын хувьсгалын 96 жилийн ой, Үндэсний их баяр наадмын мэнд хүргэе!

Та бүхэнд баяр наадмын 12-13-ны өдрийн хөтөлбөрийг хүргэж байна. Ажил амралтаа зохицуулан тавтай сайхан наадаарай! 

7 дугаар сарын 12. Лхагва

07.00-9.20      Соёолон насны морьдын уралдаан                                    Хүй долоон худагт

08.00              Шагайн харвааны  шигшээ харваа                                      Шагайн асарт

08.00-12.00    Үндэсний сурын хасаа харвааны  дунд өрөг                       Сурын талбайд

9.00-11.00      Хүчит бөхийн барилдааны гурвын даваа                            Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

10.00-11.00    Хүүхдийн барилдааны гурвын даваа                                  Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

10.30-12.30    Дааганы уралдаан                                                             Хүй долоон худагт 

11.20-12.40    Хүчит бөхийн барилдааны дөрвийн даваа                          Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

11.20-12.40    Хүүхдийн барилдааны дөрвийн даваа                                Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

12.00-13.40    Үндэсний сурын хасаа харвааны  адаг өрөг                        Сурын талбайд

13.00             Шагай харвааны  харваачдад шагнал гардуулах ёслол         Шагайн асарт        

13.40-14.00   Үндэсний сурын түрүү тодруулах шилдэг 8 харваачийн харваа        Сурын талбайд                                               

14.30-15.10    Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа                               Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

15.20-15.30   Монгол Улсын Ерөнхийлөгч үндэсний сур, шагайн харваанд түрүүлсэн харваачдад шагнал гардуулна. Улсын цолны болзол хангасан сурын харваачдад цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэг гардуулна.

                                                                                                              Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

15.40-16.20   Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа     Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

15.20-16.00   Хүүхдийн барилдааны тавын даваа                    Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

16.10-16.40   Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна. Монгол Улсын Ерөнхийлөгч хурдан морь унаач хүүхдүүдэд бэлэг гардуулна.                                                             Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

16.40-17.10   Хүүхдийн барилдааны зургаагийн даваа             Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

16.40-17.20   Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн даваа        Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

17.30-17.40     Монгол Улсын Ерөнхийлөгч “Улсын начин”, “Улсын харцага” цолны болзол хангасан  бөхчүүдэд цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэг гардуулна.

                                                                                                 Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

17.50-18.40   Хүчит бөхийн барилдааны наймын даваа                Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

18.30-19.00   Хүүхдийн барилдааны долоогийн даваа                 Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

19.10-19.20  Монгол Улсын Ерөнхийлөгч “Улсын заан” цолны болзол хангасан бөхчүүдэд цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэг гардуулна

                                                                                               Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

19.20-19.50   Хүчит бөхийн барилдааны  есийн даваа                Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

19.50-20.00  Монгол Улсын Ерөнхийлөгч үндэсний их баяр наадмын хүчит бөхийн барилдаанд  түрүүлж, үзүүрлэсэн бөхчүүдэд цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэг, шагнал гардуулна. 

                                                                                                   Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

20.00          Тулгар төрийн 2226, Их монгол улсын 811,  Ардын хувьсгалын 96 жилийн ой, Үндэсний их баяр наадмын хаалтын ажиллагааг Монгол Улсын Ерөнхийлөгч хаана.

                                                                                                      Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд

20.10        Үндэсний их баяр наадмын хаалтын ажиллагаа, Монгол Улсын Төрийн тугийг Төв цэнгэлдэх хүрээлэнгээс Төрийн ордон руу залах  ёслол.                   

                                                                                                       /тусгай хөтөлбөрөөр/

УЯАЧДЫН НААДМЫН ХӨТӨЛБӨР 

7 дугаар сарын 13. Пүрэв. Хүй долоон худаг

7.00-9.20       Эрлийз хурдан морьдын дээд нас буюу азарга, их нас, соёолон  морьдын уралдаан               

10.00-14.00   Жороо морины тойргийн уралдаан

10.30-12.30   Эрлийз хурдан морьдын дунд нас буюу шүдлэн, хязаалан  морьдын уралдаан

13.00-13.05   Үндэсний их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга, Монгол Улсын Шадар сайд У.Хүрэлсүх уяачдын наадмыг нээнэ.

13.05-13.20    Уяачдын наадмын нээлтэд зориулсан урлагийн тоглолт            /тусгай хөтөлбөрөөр/

13.20-14.20     Хүчит бөхийн барилдааны нэгийн даваа

13.30-15.30     Эрлийз хурдан морьдын бага нас буюу дааганы уралдаан

14.20-14.30     Үндэсний их баяр наадамд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд бай шагнал, цолны чимэг хүртсэн бөхчүүдэд үнэмлэх гардуулна.

14.30-15.20     Хүчит бөхийн барилдааны хоёрын даваа

15.20-15.30     Урлагийн тоглолт

15.30-16.30     Хүчит бөхийн барилдааны гурав, дөрвийн даваа

16.30-16.40     Урлагийн тоглолт

16.40-17.00     Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа

17.00-17.30     Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна. 

17.00-17.50     Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн  даваа

17.50-18.20     Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн  даваа

18.20-18.40     Хүчит бөхийн барилдаанд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд шагнал гардуулна.

18.40               Хурдан морины салбар хорооны дарга Х.Батбилэг уяачдын наадмыг хаана.

ТУЛГАР ТӨРИЙН 2226, ИХ МОНГОЛ УЛСЫН 811,  АРДЫН ХУВЬСГАЛЫН 96 ЖИЛИЙН ОЙ, ҮНДЭСНИЙ ИХ БАЯР НААДМЫН  СОЁЛ УРЛАГИЙН ҮЗВЭР, ҮЙЛЧИЛГЭЭНИЙ ХӨТӨЛБӨР

07 дугаар сарын 10-13-ны өдрүүдэд

10.00-18.00     “Сэрсэн тал” Соёлын наадам /тусгай хөтөлбөрөөр/ 

07 дугаар сарын 12-нд

07.50-08.20       “Морьтон Монголчууд” морин спортын үзүүлэх тоглолт, цирк болон сонгомол морьдын үзүүлбэр

07 дугаар сарын 12-нд

08.30-09.00       Шүхрийн спортын буултын үзүүлбэр

07 дугаар сарын 13-нд

11.40-12.10        “Морьтон Монголчууд” морин спортын үзүүлэх тоглолт, цирк болон сонгомол морьдын үзүүлбэр

07 дугаар сарын 13-нд      

07.00-18.40       “Уяачдын наадам”                   /тусгай хөтөлбөрөөр/

Улсын дуурь бүжгийн эрдмийн театр

07 дугаар сарын 05-15-нд

17:00   Б.Дамдинсүрэн “Учиртай гурван толгой” дуурь

            А.Адан “Жизель” балет

            Г.Доницетти “Лучи ди Ламмермур” дуурь

            Ф.Херольд “Дэггүй Лиз” балет

21.00    “Best of Classics Open air” задгай талбайд

Үндэсний урлагийн их театр

07 дугаар сарын 12-15-нд

10.00-18.00     “Дэлхийд гайхагдсан үндэсний урлаг”

07 дугаар сарын 12-нд

20.45   “Наадмын үдэш” Үндэсний Их Найрал Хөгжмийн концерт

Хүүхэлдэйн театр

07 дугаар сарын 13-нд

14.00   “Болдоггүй бор өвгөн” жүжиг

Түмэн эх чуулга

07 дугаар сарын 05-15-нд

16.00, 18.00    “Монголын гайхамшигт урлаг” үндсэний язгуур урлагийн тоглолт

Улаанбаатар чуулга

07 дугаар сарын 13-нд

18.00   Ардын урлагийн тоглолт

07 дугаар сарын 07-ноос 15-ны өдрүүдэд

09:00-19:00 “Монголын уламжлалт гар урлал” үзэсгэлэн

Богд хааны ордон музей

07 дугаар сарын 01-нээс 20-ны өдрүүдэд

09:00-19:00 “Эд мөрийн барилдлага: Хаанс Лэдэрийн мөрөөр” үзэсгэлэн.

Дүрслэх урлагийн музей

07 дугаар сарын 07-15-нд

09:00-18:00 “Бие даасан үзэсгэлэн” А.Содномцэвэл

07 дугаар сарын 16-20-нд

09:00-18:00 “Эсгий урлал” Д.Майра

Чойжин ламын сүм музей

07 дугаар сарын 08-15-нд

09:00-19:30     Өөрийн сан хөмрөгийн үзвэрээр үйлчилнэ

Тэнгис кино театр

Өдөр бүр

12.00-23.30                 “Лизинг” МУСК                      

                                   “Хуримын даашинзтай бүсгүй” МУСК   

                                    “Хоёр ертөнц” МУСК                                                         

                                    “Трансформерс” Сүүлчийн баатар

                                    Despicable me 3

                                    Хүн аалз

                                    War for the Planet of the apes

                                    Wonder woman

                                    The Mummy

                                    Карибын тэнгисийн дээрэмчин      

            Гэгээнтэн интертаймент

Өдөр бүр

11.00-24.00                 “Чингисийн хүүхдүүд” МУСК

                                    Despicable me 3

                                    Spider Man: Home coming                                   

Хүннү молл

Өдөр бүр

11.00-22.00                “Чингисийн хүүхдүүд” МУСК

                                  Despicable me 3

                                  Spider Man: Home coming

                                  War for the Planet of the apes

                                  “Трансформерс” Сүүлчийн баатар

                                  The Mummy

Соёмбо кино театр

Өдөр бүр

12.00-23.30                 “Маргад эрдэнийн орноор аялсан нь” МУСК

                                  “Түцний охид” МУСК

                                  “Дурлах санал” МУСК

                                  “Хоёр ертөнц” МУСК

                                  “Хуримын даашинзтай бүсгүй” МУСК

 

 

Энэ мэдээ танд таалагдаж байвал LIKE хийгээрэй. Танд баярлалаа.
Манай сайт танд таалагдаж байвал LIKE хийгээрэй. Танд баярлалаа.
    АНХААР! Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд www.mongolcom.mn хариуцлага хүлээхгүй.