УИХ-ын гишүүн А.Сүхбатын ах тод манлай уяач А.Батсүх Төв аймагт нэр дэвшинэ

Twitter Print
2020 оны 05-р сар 11-нд 13:16 цагт
Мэдээний зураг,

УИХ-ын тухай хуулиар сонгуульд өрсөлдөх нам, эвслүүд нэр дэвшигчдээ энэ сарын 10-наас 15-ны хооронд тодруулж, СЕХ-нд мэдүүлэх ёстой.

"ШИНЭ" нам өчигдөр 21 аймаг, 9 дүүргийнхээ орон нутгийн зөвлөлийн хурлыг цахимаар зохион байгуулж, тойрог тойргийнхоо нэр дэвшигчдийг тодруулж, өнөөдөр 14 цагаас тус намын Төв зөвлөл хуралдаж, нэр дэвшигчдээ батламжлах аж. Тус намын дарга Ж.Батзандан Баянзүрх дүүрэгт нэр дэвших бол Л.Болд Хан-Уул дүүрэгт нэр дэвшихээр болсон байна. Түүнчлэн, УИХ-ын гишүүн, далай аварга А.Сүхбатын төрсөн ах Тод манлай уяач Агваансамдангийн Батсүх тус намаас Төв аймагт нэр дэвшихээр болжээ.

Далай аварга А.Сүхбат өнгөрсөн сонгуульд мөн Төв аймагт МАН-аас нэр дэвшин ялалт байгуулж байсан юм. Харин энэ удаа тэрбээр Төв аймагтаа нэр дэвшвэл ахтайгаа өрсөлдөх нь ээ.

ШИНЭ намын нэр дэвшигчид 

1

Хан-Уул

Лувсандвангийн Болд

УИХ-ын гишүүн, ШИНЭ намын

Төв зөвлөлийн дарга

2

 

Эрдэнэдэлгэрийн Түвшин

ХУД-ийн Засаг даргын орлогч

3

 

Лхагвадоржийн Ариунаа

Удирдлагын академийн багш, доктор

4

 

5

 

6

7

8

 

9

 

Баянзүрх

Жалбасүрэнгийн Батзандан

УИХ-ын гишүүн, ШИНЭ намын дарга

Шинэнсамбуугийн Батсамбуу

ШИНЭ намын дэд дарга, бизнес эрхлэгч

Цэрэнхүүгийн Баттуяа

Хүний эрхийн хуульч

Халтарын Батсуурь

Эдийн засагч

Санжжавын

Амарсайхан

ШИНЭ намын дэд дарга, эдийн засагч

Ц.Монгол

Хуульч, өмгөөлөгч

10

11

Сонгино

хайрхан

Даньдайн Энхсайхан

НИТХ-ын төлөөлөгч асан

Нэргүйн Болд

Төрийн удирдлагын судлаач, доктор

Эрдэнэчулууны Зоригт

Хуульч, ИЗНН-ын дэд дарга асан, Авилгын эсрэг хөдөлгөөний тэргүүн

12

 

13

Сүхбаатар дүүрэг

Бямбын Мөнхжаргал

ШИНЭ намын Генсек, МАНАН дэглэмийн эсрэг Монгол түмний нэгдэл жагсаал цуглааны зохицуулагч

Цэндийн Энхбат

МУСГЗ ТВ9 тв-ийн захирал асан

Баасангийн Отгон

Сэтгүүлч

14

 

15

Баянгол

Агвааны Энхцэцэг

Монголын Үндэсний Аж Үйлдвэрийн зөвлөлийн ААНБ

Цэрэндоржийн Солонго

Зээлдэгчдийн холбооны тэргүүн

16

17

18

Налайх

Багануур

Багахангай

Бэгзсүрэнийн Гантулга

Багануурын уурхайн дэд дарга асан

19

20

Говьсүмбэр, Дорнод

Осорын Ганбат

ГЕГ –ын даргаар ажиллаж байсан

Ороолонгийн Эрдэнэтөгс

Багш

21

Дорноговь

Цэндсүрэнгийн Гантулга

Дорноговь аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч, ШИНЭ намын Орон нутаг хариуцсан дэд дарга

22

Дорнод

Хишигээгийн Одмандах

Архитектор

23

Сүхбаатар аймаг

Айлтгүйн Төмөр-Очир

МУСГЗ, Яруу найрагч, Зохиолч

24

Төв

Агваансамдангийн Батсүх

Тод манлай уяач

Баярхүүгийн Баярмагнай

Өмгөөлөгч, хуульч

25

26

Хэнтий

Пунцагдашийн Нарантуяа

Ноён уулаа аваркя хөдөлгөөн, Босоо хөх Монгол хөдөлгөөний салбарын тэргүүн

Дамбадогдогийн Баатаржав

Хөдөлмөрийн баатар, Паралимпийн алтан медальт

27

Архангай

Даваадоржийн Ариунжаргал

Хүний их эмч, эрх зүйч

28

Баянхонгор

Мандахын Цэнджав

Санхүүч, эдийн засагч

29

Өмнөговь

Даяндоржийн Баттүвшин

Ханбогд Индасрти ХХК –ийн захирал, Олон улсын эдийн засагч

30

Баян-Өлгий

Харатышхан Ганибат

 

31

Ховд

Ганболд Билгүүн

   Ховд аймгийн ОНЗ-ийн зохицуулагч, Бүтээлч ховдчууд ТББ-ын тэргүүн

32

Дархан

Пүрэвдорж Эрдэнэбат

Дархан уул аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч

Даньдай Жаргалсайхан

Аж үйлдвэрийн гавъяат ажилтан, инженер

33

Орхон

Дондовдоржийн Батмөнх

Эдийн засагч, Ерөнхий сайдын зөвлөх асан

34

Баасангийн Эрдэнэзул

Хуульч, эрхзүйч,  АТОЗ үүсгэн байгуулагч

35

Хөвсгөл

Ламжав Доржпалам

Дэлхийн Монгол Ногоон Нэгдэл ТББ тэргүүн

Жамсран Оюунмаа

Хөвсгөл далай ээж нийгэмлэгийн тэргүүн

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Энэ мэдээ танд таалагдаж байвал LIKE хийгээрэй. Танд баярлалаа.
Манай сайт танд таалагдаж байвал LIKE хийгээрэй. Танд баярлалаа.
    АНХААР! Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд www.mongolcom.mn хариуцлага хүлээхгүй.